KURUMSAL
Mesut Usta

Mesut Usta

1985 Samsun doğumluyum. İlkokulu Ordu’nun Ünye ilçesinde bitirdim. İlkokul sonrası mesleğe küçük yaşta başlayıp Ortaöğretimimi çıraklık eğitim merkezinde tamamladım. 2002 yılında İstanbul’a giderek Bayrampaşa ve Gaziosman Paşa Sanko sanayi sitesinde çeşitli rot balans ve lastik satış servislerinde meslek hayatıma devam ettim.  2002 yılında kalfalık eğitimimi, 2014 yılında da Ustalık eğitimi tamamladım. 2013 yılında tekrar ailemin yaşadığı Samsun iline gelip beş yıl boyunca Samsun il merkezi Gülsan Sanayi Sitesinde premiyum bir lastik markasının Rot Balans Servisini ve Lastik Satış Noktasını işlettim.

 

 

Bu süreç içinde meslek hayatımın ilk on iki yılını çeşitli Rot Balans ve Lastik Servis ve Satış işletmelerinde sırasıyla çırak olarak başlayıp kalfa olarak devam edip usta alarak tamamlamış oldum. 2018 yılında Usta Öğreticilik belgesine sahip olup meslek hayatıma çalıştığım firmanın da hizmet içi eğitimleri kapsamında Avrupa’nın çeşitli şehirlerinde eğitim ve seminerlerine katılarak çalıştığım servis de devam ettim.

 

 

Otomotiv sektöründe mesleğim olan Motorlu Araçlar Teknolojisi Oto Ön Düzen Ayarcılığı ve Lastikcilik de geç yaşta yirmi yıllık bir meslek tecrübesine sahip olmam, bu şekilde mesleki tecrübelerim ve yeterli miktardaki sermaye birikimimin oluşması, sektörümde çalışan diğer otomotiv tamir ve bakım esnaflarının istemleri, destekleri ve müşterilerimin de yoğun istek ve talepleri ile kendi iş yerimi açarak değerli Samsun” hemşerilerimin hizmetine sundum.

 

 

2011 yılında İstanbul da çalışma hayatına devam ederken evlendim. 38 yaşındayım ve iki güzel kız ve bir yakışıklı erkek babasıyım. Halen Samsun’un Canik ilçesinde ikamet etmekteyim.