HİZMETLERİMİZ
Jant Düzeltme

Jant Düzeltme

Günümüzde jantların genellikle tasarım amacıyla bulunduğu algısı yayılmış durumdadır. Sürücüler, “aracı jant gösterir, ne kadar gösterişli olursa o kadar iyidir” mantığıyla hareket etmektedirler; ancak ne yazık ki bu durum doğru değildir. Jantlar, modeli, ağırlığı, çapı ve diğer özellikleri ile aracın yol tutuşunda büyük öneme sahiptirler ve seçimlerinin de bu kriterler doğrultusunda yapılması gerekmektedir. Jantlar önemli olmakla birlikte; olası eğilme, çatlama, kırılma durumlarında da biran önce yenilenmeleri veya tamir edilmeleri gereken parçaların başında gelmektedir.

 

Değişik nedenlerle jantlarda meydana gelen hasarların birçoğunun sonucunda araçların denge ayarları bozulmaktadır ve hafif titremeler, sağa / sola çekmeler, süspansiyonlarda çeşitli sorunlar oluşabilmektedir ve buna bağlı olarak frenlerin performansları, aracın gücü gibi birçok noktada performans düşüşü olabilmektedir.

 

Jant Tamir Makinası vasıtasıyla klasik çelik jantlar, alüminyum alaşımlı jantlar ve oldukça değerli olan krom ve Magnezyum jantların düzeltilmesini başarılı bir şekilde Mesut Rot Balans’da yaptırabilirsiniz.